Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Pondelok 19. 04. 2021        
 Hlavná stránka

Výcvik podvodných operácií
 
    Koncom januára 2020 (27. - 31.) bol v Akadémii ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika (AOS) v Liptovskom Mikuláši zorganizovaný spoločný výcvik vojensko-praktického plávania a operácií pod vodnou hladinou členov Síl pre špeciálne operácie a riečnej polície. Podnetom realizácie aktivity bola myšlienka vytvárania, upevňovania a zdokonaľovania návykov a zručností úspešného vedenia bojovej činnosti a činnosti v krízových situáciách pod a na vodnej hladine.

    Úzkošpecializovaný výcvik bol zameraný od inštrukčno-metodickej prípravy potápania cez riešenia krízových situácií pod - a nad - vodnou hladinou. Ich špecifické atribúty boli prezentované inštruktorom potápania zo žilinskej Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru nadporučíkom Branislavom Zápecom a inštruktorom medzinárodnej výcvikovej a certifikačnej agentúry pre oblasť služobného potápania (ERDI) Róbertom Korimom.

    Praktická časť - výcvik vojensko-praktického plávania, záchranárskych činností a riešenia operácií pod vodnou hladinou - bola pod odborným vedením asistenta Katedry telesnej výchovy a športu AOS - nadporučíkom Romanom Markovičom, poručíkom Emilom Krtom z Poriečneho oddelenia Odboru poriadkovej polície Prezídia policajného zboru a inštruktorom potápania žilinského 5. pluku špeciálneho určenia.

    Spoločný výcvik ako časť spolupráce silových rezortov pre riešenia krízových situácií pod a nad vodnou hladinou je skvelou platformou pre výmenu cenných skúsenosti medzi jednotlivými silovými zložkami. Podobné výcvikové podujatia účinne prispievajú k vytvoreniu spoločného základného fondu zručností pre pohotové reakcie na krízové situácie.

    Parciálnych častí výcviku sa zúčastnili aj vybraní "domáci" kadeti AOS. Dostalo sa im tak možnosti rozšírenia vedomostí či skúseností výcviku vo vodnom prostredí.
  
  
  
  
    text, foto: npor. Mgr. Roman Markovič    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
 Pripravované akcie
 
     27. 5. 2021 - online
   ŠTUDENTSKÁ VEDECKÁ
KONFERENCIA 2021
 
     9. 4. - 7. 5. 2021
     Charitatívna zbierka
 
 Oznamy
 
     Vyšlo nové číslo:
    AKADEMIK
 
    Vyšlo nové číslo Science & Military 2/2020
 
    ŠPE - termíny ško-
lení 2021
 
    Vo FOTOGALÉRII
100. výročie narodenia arm. gen. Martina Dzúra
 
    Spoločné vyhlásenie
ČKR a SRK k 100. výr. založenia ČSR
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 19. apríla 2021   (22401)