Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Nedeľa 17. 01. 2021        
 Hlavná stránka

    PF 2021
    PF 2021     PF 2021    PF 2021     PF 2021    PF 2021     PF 2021Ženisti precvičovali opatrenia proti improvizovaným výbušným prostriedkom (C-IED)
 
    V rámci predmetu „Odborná príprava ženijných jednotiek I“ sa kadeti 4. ročníka Akadémie ozbrojených síl (AOS), študijného programu Bezpečnosť a obrana štátu zúčastnili spoločného výcviku s príslušníkmi ženijného práporu, zameraného na opatrenia proti improvizovaným výbušným prostriedkom (C-IED). Výcvik sa konal v priestoroch posádky ženijného práporu Sereď v termíne 21. 9. 2020 – 25. 9. 2020. Viedli ho inštruktori C-IED z 5. ženijnej odtarasovacej a EOD roty. Metodický dohľad vykonával asistent katedry vojenskej taktiky a operačného umenia npor. Mgr. Ján Jančo.

    Kadeti boli počas výcviku oboznámení s konštrukciou a bojovým použitím IED, demaskujúcimi príznakmi ich použitia, precvičili si činnosť v priestore operácie kontaminovanom IED a taktické postupy pri prehľadávaní nebezpečných priestorov. Počas výcviku plnili úlohy podľa taktického námetu, pričom boli ustanovovaní do rôznych funkcií, vrátane veliteľskej.

    Spoločný výcvik s príslušníkmi ženijného práporu predstavuje pre kadetov AOS ideálnu príležitosť na precvičenie teoretických vedomostí v praxi. „Aktívne zapájanie sa do riešenia rôznych scenárov, praktické vykonávanie taktických postupov, možnosť veliť tímu, ako aj získavanie cenných skúseností od inštruktorov, predstavujú pre kadetov značný prínos, ktorý ako perspektívni velitelia – ženisti budú mať možnosť ďalej zúročovať“, uviedol npor. Jančo.
  
  
  
    text, foto: -jj-    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 Virtuálny DOD
 
 Pripravované akcie
 
     Charitatívna zbierka
    2020
 - ZRUŠENÁ
 
 Oznamy
 
    Vyšlo nové číslo Science & Military 2/2020
 
     Vyšlo nové číslo:
    AKADEMIK
 
    ŠPE - termíny ško-
lení 2021
 
    Vo FOTOGALÉRII
100. výročie narodenia arm. gen. Martina Dzúra
 
    Spoločné vyhlásenie
ČKR a SRK k 100. výr. založenia ČSR
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 17. januára 2021   (87003)