Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Nedeľa 17. 01. 2021        
 Hlavná stránka

    PF 2021
    PF 2021     PF 2021    PF 2021     PF 2021    PF 2021     PF 2021Začal ISOC 23
 
    23. Medzinárodný kurz pre štábnych dôstojníkov - International Staff Officers' Course (ISOC) bol otvorený v Akadémii ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši 21. septembra 2020 úvodnou prezentáciou, v ktorej náčelník oddelenia medzinárodných kurzov pplk. Ing. Roman Kráľ predstavil jeho účastníkom poslanie, štruktúru a úlohy akadémie a oboznámil ich s priebehom kurzu.

    Kurzu ISOC 23 sa zúčastňuje 12 dôstojníkov v hodnostiach kapitán až major zo Slovenskej republiky a jeden príslušník Národnej Gardy Indiana. Kvôli nepriaznivej epidemiologickej situácia sa kurzu tentokrát nemohli zúčastniť študenti z Českej republiky, Južnej Kórei a Ukrajiny.

    V prvom týždni si študenti rozšírili jazykové schopnosti v anglickom jazyku a zlepšili si komunikáciu a znalosti vojenskej terminológie v tomto jazyku. V ďalších týždňoch sa študenti oboznámia s používaním jednotiek rôznych špecializácií a služieb a organizačných štruktúr jednotlivých bojových jednotiek na taktickej úrovni. Neskôr študenti získajú základné informácie a zručnosti potrebné pre vojenský rozhodovací proces.

    19. októbra sa ku kurzu pripoja študenti z Českej republiky a Lotyšska z predchádzajúceho kurzu ISOC 22, ktorý bol v marci 2020 predčasne ukončený.

    Počas prednášok a cvičení sa pripravia pre spoločnú činnosť vo všetkých fázach prípravy a plánovania na taktickej úrovni a zvládnu plánovanie a vedenie vojenských operácií v angličtine v súlade so štandardmi NATO v celom spektre konfliktov v medzinárodnom prostredí. Ukončenie kurzu je plánované na 20. novembra 2020.
  
        
  
    text, foto: Ing. Zuzana Brestovská    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 Virtuálny DOD
 
 Pripravované akcie
 
     Charitatívna zbierka
    2020
 - ZRUŠENÁ
 
 Oznamy
 
    Vyšlo nové číslo Science & Military 2/2020
 
     Vyšlo nové číslo:
    AKADEMIK
 
    ŠPE - termíny ško-
lení 2021
 
    Vo FOTOGALÉRII
100. výročie narodenia arm. gen. Martina Dzúra
 
    Spoločné vyhlásenie
ČKR a SRK k 100. výr. založenia ČSR
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 17. januára 2021   (87005)