Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Pondelok 19. 04. 2021        
 Hlavná stránka

Karanténne centrum v Akadémii ozbrojených síl
 
    20. marca 2020 bolo v ubytovacej časti Akadémie ozbrojených síl (AOS) v Liptovskom Mikuláši vytvorené karanténne centrum. Hneď po otvorení poskytlo pobyt 163 repatriantom z Veľkej Británie, v súčasnosti sa stará o 50 profesionálnych vojakov Ozbrojených síl Slovenskej republiky, ktorí sa vrátili z misií z Afganistanu a z Bosny a sú v povinnej karanténe.

    O ľudí v karanténnom centre sa starajú tímy profesionálnych vojakov, kadetov a zamestnancov kvestúry. Pohotovostná jednotka, ktorú tvorí 5 kadetov a veliteľ, zabezpečuje nakladanie, rozvoz a donášku jedla repatriantom, pričom pri výkone týchto činností používa oblek JP-75 (ochranná maska, jednorazová pláštenka, latexové rukavice, ochrana obuvi). Ďalšie tímy profesionálnych vojakov a kadetov dohliadajú na dodržiavanie karanténneho režimu v objekte akadémie a zvlášť v ubytovacích priestoroch. Dezinfekciu osobných vecí repatriantov a spoločných priestorov odborne zabezpečujú vojaci z VÚ 7945 Rožňava, bežnú dennú dezinfekciu vykonávajú vojaci AOS.

    Ku karanténnemu centru nevyhnutne patrí aj testovanie na ochorenie COVID-19. Civilných repatriantov testovali príslušníci HaZZ (Žilina, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš), v súčasnosti profesionálnych vojakov, ktorí sú v dvojtýždňovej karanténe, testuje mobilná jednotka Ústrednej vojenskej nemocnice Ružomberok.

    Pre repatriantov sa pod oknami internátov 27. apríla uskutočnilo hudobné vystúpenie známeho huslistu Filipa Jančíka a Stand-Up Comedy Show „Silné reči“ (Michael Szatmáry a Joe Trendy), ktoré povzbudilo vojakov v karanténnej izolácii.

    Karanténne centrum v AOS 8. apríla navštívil aj minister obrany SR Jaroslav Naď a náčelník GŠ OS SR gen. Daniel Zmeko. Minister ocenil profesionalitu vojakov v plnení úloh, vyplývajúcich z opatrení Hlavného hygienika SR, krízových štábov MO a MV SR.
  
  
  
    text, foto: -hg-    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
 Pripravované akcie
 
     27. 5. 2021 - online
   ŠTUDENTSKÁ VEDECKÁ
KONFERENCIA 2021
 
     9. 4. - 7. 5. 2021
     Charitatívna zbierka
 
 Oznamy
 
     Vyšlo nové číslo:
    AKADEMIK
 
    Vyšlo nové číslo Science & Military 2/2020
 
    ŠPE - termíny ško-
lení 2021
 
    Vo FOTOGALÉRII
100. výročie narodenia arm. gen. Martina Dzúra
 
    Spoločné vyhlásenie
ČKR a SRK k 100. výr. založenia ČSR
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 19. apríla 2021   (22874)