Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Utorok 19. 11. 2019        
 Hlavná stránka


Prezidentka vymenovala rektora Akadémie ozbrojených síl
 
    Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala v stredu 30. októbra 2019 do funkcie rektora Akadémie ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika doc. Ing. Jozefa Putteru, CSc. Ako hlavná veliteľka Ozbrojených síl Slovenskej republiky mu zaželala veľa úspechov v náročnej a zodpovednej práci.

    Podľa prezidentky je dôležité, aby Akadémia ponúkala vzdelanie, ktoré obstojí aj v medzinárodnom porovnaní. Jej zásadnú výnimočnosť vidím v tom, že nielen vzdeláva, ale komplexne pripravuje profesionálnych vojakov, aby pri výkone svojej služby konali zodpovedne, čestne, v duchu a podľa najlepších tradícií vlastenectva. Prezidentka zdôraznila, že absolventi Akadémie skladajú prísahu, že budú brániť slobodu, nezávislosť, zvrchovanosť a územnú celistvosť Slovenskej republiky, a to aj za cenu nasadenia vlastného života. Každý, kto prijme na seba taký záväzok, a je odhodlaný ho dodržať, si podľa prezidentky zaslúži rešpekt a úctu spoluobčanov.

    „Slovensko nepotrebuje elitárstvo, ktoré je často len prázdnym a falošným predstieraním vlastnej prevahy, ale určite potrebuje elity. Potrebuje ľudí, ktorí konajú podľa étosu svojho povolania. V poslednom čase si viac ako inokedy uvedomujeme, že takých ľudí potrebujeme vo všetkých oblastiach a sférach verejného života - od armády, cez štátnu a verejnú správu, až po políciu, prokuratúru a súdnictvo. Akadémia ozbrojených síl naplní svoje poslanie vtedy, keď sa jej absolventi stanú súčasťou dôstojníckej elity našich ozbrojených síl a budú príkladom aj pre ďalšie profesie verejnej služby.“

    Prezidentka zdôraznila, že absolventi Akadémie skladajú prísahu, že budú brániť slobodu, nezávislosť, zvrchovanosť a územnú celistvosť Slovenskej republiky, a to aj za cenu nasadenia vlastného života. Každý, kto prijme na seba taký záväzok, a je odhodlaný ho dodržať, si podľa prezidentky zaslúži rešpekt a úctu spoluobčanov.
  
  
  
    zdroj: www.prezident.sk    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 

 
 Pripravované akcie
 
     4. 12. 2019
   Stretnutie s Mikulášom
     19. 11. 2019
   Deň otvorených dverí
 
     20. - 21. 11. 2019
     Predvianočná predajná výstava kníh
 
    do 15. 11. 2019
 CHARITA 2019
 
 Oznamy
 
    do 3. 11. 2019
 Literárna súťaž 2019
 
    Vyšlo nové číslo vedeckého časopisu
Science & Military
 
    Vo FOTOGALÉRII
Výstup na Chatu M. R. Štefánika
 
      Vo VIDEOGALÉRII:
 
    Spoločné vyhlásenie
ČKR a SRK k 100. výr. založenia ČSR
 
    ŠPE - termíny ško-
lenia 2019
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 19. novembra 2019   (27327)