Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Utorok 10. 12. 2019        
 Hlavná stránkaTrh partnerských výcvikových a vzdelávacích centier NATO (PTEC) v Bruseli
 
    Zástupcovia Akadémie ozbrojených síl generála M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši (ďalej len „AOS“) pod vedením inštruktora oddelenia medzinárodných kurzov majora René Hečka prezentovali na Trhu partnerských výcvikových a vzdelávacích centier NATO (PTEC) v Bruseli svoje aktivity v oblasti vojenského výcviku a vzdelávania. Pri príležitosti 20. výročia vzniku partnerských centier sa 5.11.2019 v centrále Aliancie stretlo celkovo 26 vzdelávacích inštitúcií z celého sveta.

    AOS je súčasťou výcvikových a vzdelávacích centier NATO od roku 2004, pričom v roku 2018 sa stala akreditovanou inštitúciou Aliancie. Spĺňa tak všetky kritériá na výcvik a vzdelávanie prostredníctvom certifikovaných aliančných kurzov. Tie poskytuje nielen krajinám Severoatlantickej aliancie, ale tiež partnerským krajinám.

    V roku 2018 zorganizovali výcvikové a vzdelávacie centrá spoločne pod hlavičkou NATO celkovo 715 odborných kurzov, pričom jednotlivými kurzami prešlo celkovo 50 000 účastníkov, až polovica z nich pochádzala z medzinárodného prostredia.

    Cieľom výročného Trhu partnerských výcvikových a vzdelávacích centier NATO (PTEC) v Bruseli bola nielen prezentácia vzdelávacích kurzov a výcvikových aktivít jednotlivých centier, ale aj výmena skúseností, či prehĺbenie spolupráce. Preto sa spolu so samotným podujatím uskutočnili aj iné sprievodné akcie ako školenie k vedeniu databáz ePRIME a zasadanie pracovnej skupiny PTEC, kde boli vyhodnotené aktivity za rok 2019 a prerokovaný plán akcií na rok 2020.

    AOS svojou účasťou na podujatí podporil veľvyslanec a stály predstaviteľ Slovenskej republiky pri NATO Radovan Javorčík a vojenský predstaviteľ pri vojenskom výbore NATO generálmajor Ondřej Novosad.

  
  
  
    Ing. Zuzana Brestovská    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 

 
 Pripravované akcie
 
     17. 12. 2019
   VIANOČNÁ AKADÉMIA 2019
 
     22. 2. 2020
   BÁL AOS
 
     4. 12. 2019
   Stretnutie s Mikulášom
 
 Oznamy
 
    do 3. 11. 2019
 Literárna súťaž 2019
 
    Vyšlo nové číslo vedeckého časopisu
Science & Military
 
    Vo FOTOGALÉRII
Výstup na Chatu M. R. Štefánika
 
      Vo VIDEOGALÉRII:
 
    Spoločné vyhlásenie
ČKR a SRK k 100. výr. založenia ČSR
 
    ŠPE - termíny ško-
lenia 2019
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 10. decembra 2019   (33579)