Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Nedeľa 26. 01. 2020        
 Hlavná stránka

Majstrovstvá Ozbrojených síl Slovenskej republiky
vo vojensko – praktickom plávaní
 
    Každoročne prvý decembrový „mikulášsky týždeň“ patrí Majstrovstvám Ozbrojených síl SR vo vojensko – praktickom plávaní. Tohtoročné majstrovstvá boli v poradí už 15. a zaznamenali rekordnú účasť vo všetkých vekových kategóriách. Okrem príslušníkov ozbrojených síl, sa majstrovstiev zúčastnili aj traja príslušníci Riečnej polície Ministerstva vnútra. Celkom sa pretekov zúčastnilo 38 súťažiacich.

    Podujatie organizovala Katedra telesnej výchovy a športu Akadémie ozbrojených síl (AOS). Do súťaže zaradila plavecké disciplíny, ktoré spojila s vojenskými zručnosťami, ako sú plávanie v šatách, ťahanie bremena, plávanie so zbraňou, plávanie pod vodou na čas, plávanie s ABC a branné preteky.

    V kategórii „Ženy“ si svoju dominanciu upevnila por. Katarína Csejteyová (ZASKIS Trenčín), zvíťazila nad študentkou 1. ročníka AOS voj. Nicol Zacharovou. Na 3. mieste sa umiestnila por. Terézia Švajlenová (VÚ 2013 Bratislava).

    Kategória „Muži do 30 rokov“ patrila študentovi 3. ročníka AOS voj. Oliverovi Ondrejkovi, ktorý zvíťazil vo všetkých disciplínach a podal najhodnotnejšie výkony v tohoročných pretekoch. Na druhom mieste sa umiestnil des. Tomáš Dzurilla (ISTAR Prešov), tretie miesto si vybojoval voj. Jozef Košík (VK Prešov).

    Dlhodobo najsilnejšia kategória „Muži do 40 rokov“, sa po 11-ty raz stala korisťou čat. Mareka Sobského (VÚ 4405 Nitra), ktorý sa tak stal najúspešnejším účastníkom histórie pretekov. V tesnom odstupe za ním sa na 2. mieste umiestnil por. Peter Chmelovics (13.mpr.Levice). Tretie miesto patrilo des. Ľubomírovi Kubíčkovi (12.mpr.Nitra).

    Kategóriu „Muži nad 40 rokov“ po obdivuhodnom výkone vyhral mjr. Peter Gerec, príslušník Centra vzdelávania AOS. V poradí na 2. a 3. mieste sa umiestnili por. Emil Krta (RP Bratislava) a rtm. Peter Barták (VK Prešov).

    „Katedra telesnej výchovy a športu ocenila úsilie a predvedené kvalitné výkony účastníkov tohto ročníka pretekov a teší sa na nastávajúci 16. ročník, ktorý môže v priestoroch Akadémie Ozbrojených síl M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši opäť priniesť výborné výsledky a hodnotné plavecké súboje“, uviedol za organizátora Mgr. Marek Marcinčin, učiteľ Katedry telesnej výchovy a športu AOS.
  
  
              
  
        Ďalšie fotografie   text: -mm-    
foto: -ds-    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 

 
 Pripravované akcie
 
     30. 1. 2020
   Výcvikový deň kadetov 3. ročníka
 
     22. 2. 2020
    BÁL AOS   
  
 
 Oznamy
 
    ŠPE - termíny ško-
lení 2020
 
    Vyšlo nové číslo vedeckého časopisu
Science & Military
 
    Vo FOTOGALÉRII
Výstup na Chatu M. R. Štefánika
 
      Vo VIDEOGALÉRII:
 
    Spoločné vyhlásenie
ČKR a SRK k 100. výr. založenia ČSR
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 26. januára 2020   (37377)