Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Streda 03. 03. 2021        
 Hlavná stránka

Akadémia ozbrojených síl má nového rektora
 
    Prezident SR Andrej Kiska 13. októbra 2015 vymenoval docenta Jozefa Putteru za nového rektora Akadémie ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika. Od 1. 11. 2015 tak vo funkcii rektora nahradí brigádneho generála Borisa Ďurkecha.

    „Ozbrojené sily Slovenskej republiky potrebujú dobre pripravených a vzdelaných vojenských profesionálov. Preto som presvedčený, že Akadémia ozbrojených síl bude pod vedením nového rektora stále napredovať a zvyšovať svoj kredit tak doma, ako aj v zahraničí,“ povedal minister obrany Martin Glváč.

    Medzi najdôležitejšie krátkodobé plány nového rektora akadémie Jozefa Putteru patrí najmä dokončenie procesu komplexnej akreditácie a dokončenie stavebných projektov na dobudovanie akadémie zo štrukturálnych fondov EÚ. „K dlhodobým projektom patrí optimalizácia systému prípravy, či už formou akademického vysokoškolského vzdelávania, alebo výcviku v rámci vojenského programu kadeta,“ uviedol v prezidentskom paláci Jozef Puttera.

    Nový rektor Akadémie ozbrojených síl vyštudoval Vojenskú vysokú technickú školu a neskôr sa stal docentom v odbore Teoretická elektrotechnika. Od roku 2012 pôsobil Jozef Puttera vo funkcii prorektora pre vzdelávanie Akadémie ozbrojených síl generála M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši. Jozef Puttera sa zúčastnil riešenia viacerých národných a medzinárodných projektov v oblastiach profesionálneho záujmu. Je spoluautorom troch patentov. Výsledky výskumu a vývoja publikoval na národnej a medzinárodnej úrovni.
  
  
  
  ZDROJ: MO SR - KOd, Foto: MO SR - Ivan Kelement    
Dátum: 13.10.2015    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
 
 Oznamy
 
    Ponuka dočasnej prebytočnosti (bufet)
 
    Vyšlo nové číslo Science & Military 2/2020
 
    ŠPE - termíny ško-
lení 2021
 
    Vo FOTOGALÉRII
100. výročie narodenia arm. gen. Martina Dzúra
 
    Spoločné vyhlásenie
ČKR a SRK k 100. výr. založenia ČSR
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 03. marca 2021   (108847)