Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Štvrtok 15. 04. 2021        
 Hlavná stránka

V AOS prednášal genpor. Vývlek
 
    "Vyhodnotenie plnenia priorít náčelníka Generálneho štábu OS SR za výcvikový rok 2011 a rozhodujúce úlohy na výcvikový rok 2012" bolo témou vystúpenia genpor. Ing. Jaroslava Vývleka v Akadémii ozbrojených síl (AOS) gen. M. R. Štefánika dňa 21. 2. 2012.

    Priority na výcvikový rok (VR) 2011 boli zamerané na plnenie úloh v operáciách a misiách medzinárodného krízového manažmentu (MKM), v systéme NATINADS (Integrovaný systém protivzdušnej obrany NATO), v LPZS (Leteckej pátracej a záchrannej služby) a v krízovom manažmente SR, ďalej obsiahli úlohy pre udržanie resp. dosiahnutie minimálne akceptovateľnej úrovne kritických spôsobilostí vyčlenených a pripravovaných príspevkov OS SR v zmysle medzinárodných záväzkov do NRF, CoE EOD a nasaditeľného modulu KIS NATO, príspevkov OS SR do NATO HRF a NATO FLR (sily vysokej a nižšej pripravenosti). Genpor. Vývlek, 2. zástupca náčelníka Generálneho štábu OS SR, reálne analyzoval stanovené úlohy OS SR a zdôraznil, že ich plnenie bude kontinuitne a v nemennom rozsahu vrátane medzinárodných záväzkov SR pokračovať vo VR 2012. Kladne zhodnotil plnenie úloh OS SR v operáciách a misiách MKM, v NATINADS a LPZS i v krízovom manažmente Slovenskej republiky. V ďalších cieľoch podčiarkol pokračujúcu úlohu udržať akceptovateľnú úroveň spôsobilostí OS SR, ktorú podmienil modernizáciou techniky, personálnym doplňovaním a rozpočtom.

    Nastavil ciele na VR 2012 pre vzdušné, pozemné sily a sily výcviku a podpory. V závere predstavil kľúčovú stratégiu náčelníka GŠ OS SR na obdobie do roku 2015, ktorá zakotvuje kontinuitu, stabilitu personálneho prostredia, efektivitu, prehlbovanie spolupráce a zlepšenie komunikačnej stratégie v OS.

    Prednášky genpor. Vývleka sa zúčastnili profesionálni vojaci AOS, učitelia Katedry bezpečnosti a obrany AOS a príslušníci Vyššieho veliteľsko-štábneho kurzu Centra vzdelávania AOS.
  
  
    text a foto: -hg-    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
 Pripravované akcie
 
     27. 5. 2021 - online
   ŠTUDENTSKÁ VEDECKÁ
KONFERENCIA 2021
 
     9. 4. - 7. 5. 2021
     Charitatívna zbierka
 
 Oznamy
 
     Vyšlo nové číslo:
    AKADEMIK
 
    Vyšlo nové číslo Science & Military 2/2020
 
    ŠPE - termíny ško-
lení 2021
 
    Vo FOTOGALÉRII
100. výročie narodenia arm. gen. Martina Dzúra
 
    Spoločné vyhlásenie
ČKR a SRK k 100. výr. založenia ČSR
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 15. apríla 2021   (8235)