Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika Štvrtok 15. 04. 2021        
 Hlavná stránka

ALL ROUNDER 2012
 
    Akadémia ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika bola v dňoch 25. – 28. septembra 2012 organizátorom vydarenej medzinárodnej súťaže ALL ROUNDER (všestranný človek).

    Učitelia katedry telesnej výchovy a športu pod vedením svojho vedúceho Mgr. Jána Pápaya. PhD., pripravili už šiesty krát mimoriadne športové podujatie, v ktorom sa spájajú prvky vojenských zručností a športových pohybových disciplín. Už samotné zloženie šiestich disciplín pre šesť všestranne zdatných vojakov napovedá o náročnosti a dokonalej previerke telesných kondičných schopností jednotlivcov a vyžaduje súhru celých tímov. Tento ročník mal aj bohaté zastúpenie medzinárodných účastníkov. Súťaže sa zúčastnili zástupcovia: Univerzity obrany z Brna (UO), Vojenského odboru Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Karlovej z Prahy (VO FTVŠ UK), Vojenskej akadémie z Rumunska (LFA Sibiu), Vojenskej akadémie z Belehradu zo Srbska, ďalej príslušníci OS SR z VÚ Hlohovec a dve družstvá Akadémie ozbrojených síl Liptovský Mikuláš – „A“ družstvo v zložení: Peter Mikuš, Miroslav Karabin, Lukáš Imling, Ján Ištvánik, Miroslav Jurčo, Boris Marek a „B“ družstvo v zložení: Ľubosláv Kováč, Juraj Kopček, Martin Malcovský, Viktor Michalec, Ondrej Šavolt, Tomáš Arvay, ktorých na súťaž pripravil Mgr. Dušan Litva, PhD.

     Pripravenosť jednotlivých družstiev preverili disciplíny v prvý deň: prekonávanie prekážok na prekážkovej dráhe, spoločné kontrolné cvičenie, štafeta v plávaní vo vojenskom výstroji 6 x 50 m voľný spôsob, hod 350 gramovým granátom na cieľ vo vzdialenosti 30 m, 10 hodov do obdĺžnika 6 x 3 m, streľba zo vzduchovej pušky stojmo - 10 výstrelov na 10 metrov.

    Druhý deň: beh v športovej ústroji na 6 km a splav na rafte celého družstva. Po prvom dni sa na čelo dostali študenti UO z Brna, našim družstvám patrili 3. miesto („A“) a 6. miesto („B“). V druhom súťažnom dni si AOS „A“ v behu udržalo pozíciu na treťom mieste a AOS „B“ si polepšili a postúpili na piate miesto. O celkovom poradí rozhodla napokon „kráľovská“ disciplína tohto podujatia a to splav na rafte na vodnom kanáli v Liptovskom Mikuláši. Najvyrovnanejšie zajazdili študenti z Brna pred AOS „A“ a AOS „B“. Naši študenti odrazili aj útok družstva Srbska a preskočili VO FTVŠ! Skončili celkovo na druhom mieste.

    Na záver podujatia odmenil vedúci Katedry TVaŠ AOS Mgr. Ján Pápay, PhD. - najlepšie tri družstvá vecnými cenami a diplomami a všetci účastníci si odniesli účastnícke listy a tričká. Organizátori tiež vyzdvihli najlepšie výkony v individuálnych súťažiach upomienkovými cenami na prekážkovej dráhe, kde sa darilo Michalovi Lencovi z UO Brna, v streľbe zo vzduchovej pušky bol výborný Nedeljkovic Mišel z VA Belehrad a v cezpoľnom behu Miroslav Litvík z VÚ Hlohovec. Všetci zhodne konštatovali, že to bolo „náročné súťaženie, ale určite sa do Liptovského Mikuláša radi vrátia aj o rok“.
  Výsledky:   1. UO Brno 11,5 b,
  2. AOS „A“,
  3. VO FTVŠ UK Praha,
  4. VA Belehrad,
  5. AOS „B“,
  6. VÚ Hlohovec,
  7. LFA Sibiu Rumunsko.
  
  
  
        Ďalšie fotografie   Mgr. Dušan Litva, PhD.    
foto: -ds-, -dl-    
  
gen. Dr. M. R. Štefánik
 
 
 Pripravované akcie
 
     27. 5. 2021 - online
   ŠTUDENTSKÁ VEDECKÁ
KONFERENCIA 2021
 
     9. 4. - 7. 5. 2021
     Charitatívna zbierka
 
 Oznamy
 
     Vyšlo nové číslo:
    AKADEMIK
 
    Vyšlo nové číslo Science & Military 2/2020
 
    ŠPE - termíny ško-
lení 2021
 
    Vo FOTOGALÉRII
100. výročie narodenia arm. gen. Martina Dzúra
 
    Spoločné vyhlásenie
ČKR a SRK k 100. výr. založenia ČSR
 
    Zborník
CSDP Olympiad 2016
 
    Centrálny register 
pohľadávok štátu
 
   DPŠ 
  
 
   UTV 
  
 
   DETSKÁ UNIVERZITA 
  
 
 
 
  e-mail AOS  Stravovanie WEGA
 
  Facebook AOS  YouTube AOS
   NATO - SHAPE    NATO    EU    Ministerstvo Obrany OS SR    Generálny štáb OS SR    Allied command transformation
© Copyright 2008 KIS Aktualizované Untitled Document 15. apríla 2021   (8221)